

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Slow Blow Surface Mount Chip Fuse |
| Current Rating | 1 A |
| Color | Blue |
| Size | 1.60 mm x 0.80 mm x 0.40 mm |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10214
Ext.Price$0.10214
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10214 | $0.10214 |
| 10 | $0.05107 | $0.51070 |
| 50 | $0.04567 | $2.28350 |
| 100 | $0.04084 | $4.08400 |
| 500 | $0.03577 | $17.88500 |
| 1000 | $0.03133 | $31.33000 |
| 3000 | $0.02984 | $89.52000 |
| 5000 | $0.02842 | $142.10000 |
| 10000 | $0.02675 | $267.50000 |
